اخبار امارات

جمع شدن در محل حادثه و آتش سوزی 1000 درهم جریمه دارد

۱۰۰۰ درهم جریمه برای جمع شدن در محل حادثه و آتش سوزی

پلیس امارات درباره‌ی توقف در محل حادثه برای گرفتن عکس و انتشار آن‌ها در فضای مجازی و خطرات جمع شدن در محل حادثه هشدار داد.

به گفته‌ی پلیس ابوظبی و اداره دفاع مدنی ابوظبی، جمع شدن جمعیت در محل حوادث رانندگی و آتش‌سوزی می‌تواند منجر به این شود که خدمات اورژانس به‌طور فوری به محل نرسد و جلوی نجات جان افراد گرفته شود.

ادارات پلیس تا ۱۰۰۰ درهم جریمه از افرادی که در محل حادثه ترافیک را مختل می‌کنند دریافت می‌کند.

پلیس ابوظبی در بیانیه‌ای در شبکه‌‌های اجتماعی گفت که جمعیتی که برای تماشای محل حادثه و آتش‌سوزی توقف می‌کند باعث خطراتی از قبیل جلوگیری از رسیدن آمبولانس، وسایل اضطراری و نیروهای پلیس رانندگی به موقع در محل می‌شود. این موضوع می‌تواند جلوی کمک‌رسانی را بگیرد و جان افراد را به خطر بیندازد.

خودروهایی که از سرعت خود کم می‌کنند تا محل حادثه را تماشا کنند و حتی جمع شدن عابرین پیاده برای نگاه کردن به محل حادثه می‌تواند باعث حادثه‌های بیشتر شود. توقف رانندگان و عابرین پیاده‌ای که در حال تماشای محل حادثه هستند می‌تواند به تصادفات بیشتر منجر شود.

علاوه بر جریمه‌ی ۱۰۰۰ درهمی برای جمع شدن در محل حادثه، پلیس ابوظبی درباره‌ی عکس گرفتن از محل حادثه نیز هشدار داد. این نهاد در پیامی نوشت: «جمع شدن افراد کنجکاو در محل حوادث رانندگی، عکس گرفتن از خودروهای تصادف‌کرده و افراد مجروح و ارسال آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی رفتار غیرقابل‌قبولی است که باعث پیگرد قانونی خواهد شد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا