اخبار امارات

دبی اکنون می تواند روزانه نیم میلیارد گالن آب را شیرین کند

ظرفیت روزانه‌ی نمک‌زدایی آب در دبی به تقریباً نیم میلیارد گالن در روز رسیده است

اداره‌ی آب و برق دبی سال گذشته شبکه‌ی خط لوله‌ای انتقال آب را ۶۴ کیلومتر افزایش داد که به‌گفته‌ی خبرگزاری دولتی وام، ۳۵۸ میلیون درهم خرج داشته است.

این اداره حالا ظرفیت تولید آب نمک‌زدایی‌شده را به روزی ۴۹۰ میلیون گالن رسانده است که بخشی از اهداف طولانی‌مدت آن برای خدمت‌رسانی به بیش از ۱.۵ میلیون نفر ساکن این امارت می‌باشد.

سعید الطایر، مدیر کل این اداره می‌گوید اداره‌ی آب و برق دبی همچنین به یکی از پایین‌ترین درصدهای هدررفت شبکه‌ی آب در جهان دست پیدا کرده است.

شبکه‌ی خط لوله‌ی جدید دبی دارای نظارت از راه دور برای کنترل شبکه‌های کلیدی در تمام ساعات می‌باشد که این کار از طریق مجراهای هدایت شده از مرکز کنترل انجام می‌شود تا قطعی آب را به حداقل برساند.

گسترش شبکه‌ی خط لوله شامل تامین، نصب، آزمایش و به‌کارگیری لوله‌های آب اپوکسی تقویت‌شده با شیشه در ابعاد مختلف نیز می‌شود.

اداره آب و برق دبی تلاش می‌کند بالاترین معیارهای دسترسی، اتکا و کارایی را برای ساکنین تامین کند و با افزایش ذخایر آبی پاسخگوی نیاز روزافزون این امارت باشد.

هدر رفت شبکه‌ی آبی ثبت‌شده در دبی در سال گذشته ۴.۵ درصد بود که نسبت به ۱۵ درصد در آمریکای شمالی عدد پایین‌تری می‌باشد و یکی از بهترین‌ها در جهان محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا