اخبار امارات

تعطیلات ظهر برای کارگران فضای باز در امارات

تعطیلات ظهر برای کارگران فضای باز در امارات از 15 ژوئن اجرایی می شود

بخشنامه وزارت منابع انسانی، کار در فضاهای باز و زیر نور مستقیم خورشید را از ساعت 12:30 ظهر تا 3:00 بعد از ظهر ممنوع می کند.

این طرح به مدت سه ماه تا 15 سپتامبر ادامه خواهد داشت.

ساعات کار روزانه در شیفت‌های صبح و عصر در طول دوره سه ماهه نباید از هشت ساعت تجاوز کند.

اگر کارمندی بیش از هشت ساعت در یک دوره 24 ساعته کار کند، ساعات اضافی، اضافه کار محسوب می شود و کارگر مستحق دریافت حقوق اضافی خواهد بود.

همچنین کارفرمایان موظفند یک قسمت سایه‌دار را فراهم کنند تا کارگران بتوانند در تعطیلات ظهر استراحت کنند.

برخی از مشاغلی که به دلایل فنی/اضطراری نیاز به کار بدون وقفه دارند، از تعطیلات ظهر معاف هستند.

در مورد مشاغل معاف، کارفرما موظف است آب آشامیدنی سرد کافی را در اختیار کارگران قرار دهد و مواد غذایی آبرسان مانند نمک و/یا سایر مواد غذایی مورد تایید مقامات محلی را تامین کند.

کارگران همچنین باید به کیت‌های کمک‌های اولیه در محل کار، خنک کننده های صنعتی کافی، چترهایی که در برابر نور مستقیم خورشید محافظت می‌کنند و مناطق سایه دار برای استراحت در زمان استراحت خود دسترسی داشته باشند.

جریمه 5 هزار درهمی به ازای هر کارگر برای کارفرمایانی که این قانون را نقض می کنند، اعمال می‌شود. در صورتی که چندین کارگر در ساعات ممنوعه مشغول به کار شوند، حداکثر جریمه 50 هزار درهم است.

تخلفات را می توان از طریق مرکز تماس وزارت منابع انسانی (MoHRE) (600590000) که به صورت 24 ساعته کار می کند و همچنین از طریق اپلیکیشن هوشمند آن گزارش داد.

50 هزار درهم جریمه برای کارکردن زیر آفتاب تابستان در امارت


امارات اعلام کرد که کار کردن در فضاهای باز و زیر نور مستقیم خورشید از ۱۲:۳۰ تا ۳ بعدازظهر هر روز، از تاریخ ۱۵ ژوئن تا ۱۵ سپتامبر ممنوع است.

به‌گفته‌ی وزارت منابع انسانی و بومی‌سازی (MoHRE)، در این بازه از ۱۵ ژوئن تا ۱۵ سپتامبر ساعات کار در روز نباید بیشتر از ۸ ساعت باشد. اگر فردی مجبور شود که بیشتر از ۸ ساعت در روز کار کند، ساعات اضافی اضافه‌کار محسوب خواهد شد و فرد حق این را دارد که پاداش اضافی دریافت کند.

کارفرمایان ملزم به ایجاد فضای سایه‌دار هستند که کارکنان بتوانند در طول ساعات استراحت از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۳ بعدازظهر در آن استراحت کنند.

کارفرمایانی که از این قوانین پیروی نکنند به ازای هر کارگر ۵ هزار درهم تا حداکثر ۵۰ هزار درهم جریمه خواهند شد.

همچنین از اعضای جامعه دعوت شده که تخلفات از این قبیل را به 600590000 یا اپلیکیشن MoHRE اطلاع دهند.

برخی از مشاغل که نیاز به کار بی‌وقفه در طول روز دارند شامل این ممنوعیت نمی‌شوند. این موارد شامل عملیات آسفالت و بتن، دفع خطرات یا اعمال تعمیرات در مواردی که افراد به آن نیاز دارند مانند تامین آب و برق یا رفع ترافیک، و مشاغلی که تاییدیه‌ی دولت را دارند می‌شود. در این موارد نیز کارفرما موظف است آب آشامیدنی سرد به میزان کافی برای کارگران فراهم کند و در محل کار تجهیزات کمک‌های اولیه، کولر و چتر آفتاب‌گیر وجود داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا