اخبار امارات

جریمه در صورت نداشتن صندلی مخصوص کودک در امارات

نداشتن صندلی ایمنی مخصوص کودک در امارات، 400 درهم جریمه به همراه دارد

علی‌رغم جریمه‌ی ۴۰۰ درهمی، از هر سه زوج صاحب کودک، یک زوج صندلی ایمنی خودرو مخصوص کودک ندارد.

طبق مطالعه‌ی انجام شده توسط RoadSafetyUAE و یک شرکت آلمانی تولیدکننده صندلی خودرو و کالسکه‌ی بچه، درصد هشداردهنده‌ای از والدین امارات برای فرزندان خود صندلی ایمنی خودرو ندارند.

با اینکه ۹۴ درصد پاسخ‌دهندگان به قابلیت حفاظتی صندلی‌های ایمنی خودرو آگاه هستند، حدود ۳۳ درصد از کسانی که در این مطالعه شرکت کردند تجهیزات مناسبی برای محافظت از کودکان در خودرو ندارند.

شرکت Cybex و RoadSafetyUAE روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای مشترک گفتند که عدم خریداری، استفاده و آگاهی درباره‌ی این تجهیزات همچنان مسئله‌ی اصلی برای ایمنی جاده‌هاست. آن‌ها اشاره کردند که دلیل اصلی این موضوع با ۲۶ درصد، عدم آگاهی درباره‌ی این است که چه تجهیزاتی باید خریداری شود، ۲۶ درصد نیز دوست نداشتند فرزند خود را ببندند و ۲۶ درصد نیز قیمت بالای صندلی خودرو برای کودکان را دلیل این موضوع اعلام کردند.

در امارات تمام سرنشینان خودرو از جمله سرنشینان صندلی عقب ملزم به بستن کمربند ایمنی هستند و عدم رعایت این قانون باعث می‌شود راننده با ۴۰۰ درهم جریمه و ۶ بلک‌پوینت مواجه شود. همچنین کودکان زیر چهار سال باید صندلی ایمنی مخصوص داشته باشند که در غیر این صورت راننده با ۴۰۰ درهم جریمه و ۴ بلک‌پوینت مواجه خواهد شد. سرنشین صندلی شاگرد نیز باید حداقل ۱۴۵ سانتی‌متر قد و ۱۰ سال سن داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا