اخبار امارات

پالم جبل علی بعد از تکمیل چگونه خواهد بود؟

حدود ۲۰ سال از آغاز پروژه‌ی پالم جبل علی می‌گذرد و حالا تایید شده که این پروژه قرار است به اتمام برسد.

عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست‌وزیر امارات و حاکم دبی، در توییتر خود از احیاء مجدد پروژه‌ی پالم جبل علی خبر داد و گفت که در این جزیره‌ی مصنوعی ۸۰ هتل، مرکز خرید و جاذبه‌های مختلف وجود خواهد داشت.

پالم جبل علی قرار است دو برابر پالم جمیرا وسعت داشته باشد و بسیاری از ما دوست داریم بدانیم که این جزیره‌ی مصنوعی در آینده به چه شکلی خواهد بود. طرح‌های اولیه‌ی پالم جبل علی نیم‌نگاهی به ظاهر احتمالی این جزیره‌ی مصنوعی می‌اندازد.

در نقشه‌ی ابتدایی یک پل دروازه‌ای به نام پل رویال هاسکونینگ در پالم جبل علی وجود دارد و در طرح‌های بعدی ساختمان‌های آینده‌نگرانه‌ای در ساقه‌ی اصلی پالم قرار گرفته‌اند. اگر پالم جبل علی شبیه به نقشه‌ی اولیه ساخته شود، این ساختمان‌ها شکل بادبانی خواهند داشت و ورودی مجللی برای شاخه‌ها پالم می‌سازند.

در نقشه‌های دیگری که در سال ۲۰۰۷ منتشر شد جزئیاتی درباره‌ی شاخه‌های پالم جبل علی مشخص گردید. در ابتدا قرار بود تاج بالای پالم مخصوص قصر‌ها و املاک اختصاصی اماراتی‌ها باشد و اسکله‌های بیرونی باشگاه‌های کشتی‌رانی تفریحی داشته باشند.

همچنین طرح‌هایی برای برج‌های مسکونی و هتل‌های پنج‌ستاره در هلال D موجود است. در نقشه‌ها منطقه‌ای به ترمینال فری اختصاص داده شده است که از طریق آن می‌توان از حمل‌ونقل دریایی استفاده کرد.

پروژه‌ی پالم جبل علی ابتدا در سال ۲۰۰۲ آغاز شد و بعد از پیوستن نخیل به SWA، سازنده‌ی این پروژه در سال ۲۰۰۶، عکس‌های آن برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ منتشر شد؛ اما در سال ۲۰۰۸ به دلیل ورشکستگی مالی ساخت پالم جبل علی متوقف شد.

هنوز تاریخ افتتاح پالم جبل علی مشخص نیست اما ساخت این پروژه در راستای اهداف دولتی برای دوبرابر کردن اقتصاد دبی تا سال ۲۰۳۳ و تبدیل به مقصد توریستی برتر می‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا