اخبار امارات

راهنمای کامل دریافت لایسنس تورلیدری در دبی

شغل تور لیدری برای ساکنین دبی

آیا مدتهاست در دبی زندگی می‌کنید و دوست دارید این شهر را به گردشگران نشان دهید؟ در این صورت اگر به دنبال شغل جدیدی هستید، می‌توانید یک راهنمای تور رسمی و ثبت‌شده شوید.

برای این کار باید از سازمان اقتصاد و گردشگری دبی (DET) مجوز راهنمای تور دریافت کنید تا بتوانید به راهنمایی گردشگران بپردازید و نقاط مختلف شهر را به آن‌ها نشان دهید.

کل این فرایند حدود ۲۱ ساعت طول می‌کشد. ثبت‌نام تورلیدری برای شهروندان امارات رایگان است و برای سایر افراد مجموعاً ۷۵۲۰ درهم هزینه دارد. این فرایند دو بخش دارد که در یک بخش آن از شما آزمون گرفته می‌شود.

با هم به مراحل دریافت مجوز تورلیدری در دبی نگاهی بیندازیم:

تمام مدارک را آماده کنید

برای دریافت مجوز تورلیدری در دبی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید. باید در وبسایت tourguidetraining.ae حساب کاربری بسازید و مدارک زیر را ارسال کنید:

  • امارات آی‌دی
  • مدرک زبان انگلیسی
  • مدرک فارغ‌التحصیلی از دبیرستان (سال ۱۲ یا بالاتر)
  • مدرک کمک‌های اولیه
  • نامه‌ی عدم اعتراض از اسپانسر
  • عکس در ابعاد گذرنامه‌ای
  • مدرک عدم‌ سوپیشینه از پلیس دبی

دوره‌ی آنلاین Dubai Way

بخش اول آزمون آنلاین Dubai Way نام دارد. این آزمون ۷۵۰ درهم هزینه دارد و انجام مراحل مختلف آن در کامپیوتر شخصی مجموعاً ۱۲ ساعت طول می‌کشد.

مصاحبه‌ی سنجش اطلاعات

وقتی بخش Dubai Way را به اتمام رساندید، در صورت موفقیت از شما دعوت می‌شود که یک مصاحبه‌ی ابتدایی انجام داده و آزمون کتبی بدهید تا میزان اطلاعات شما از شهر دبی سنجیده شود.
این کار ۱۵۲۰ درهم هزینه دارد و مجموعاً ۲ ساعت طول می‌کشد. وقتی این مرحله را گذراندید، وارد مرحله‌ی بعدی آزمون آنلاین می‌شوید.

دوره‌ی آنلاین مهارت‌بخشی

در این دوره‌ی آموزشی الکترونیک، شما از طریق فعالیت‌ها، آزمون‌ها و ویدیوهای مختلف مهارت‌های اساسی برای راهنمایی تور را کسب می‌کنید. این دوره شش ساعت و ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و شامل یک آزمون عملی ۱۵ دقیقه‌ای می‌باشد.
این مرحله ۵۲۵۰ درهم هزینه دارد و در نهایت بر اساس مهارت شما برای برقراری یک تور با اتوبوس و ارائه‌ی اطلاعات درباره‌ی جاذبه‌های مهم دبی از شما آزمون گرفته خواهد شد.

دریافت مجوز

وقتی تمام مراحل را به پایان برسانید و با موفقیت از آن‌ها عبور کنید، به شما مجوز الکترونیک راهنمایی تور اعطا خواهد شد. این مجوز دو سال اعتبار دارد و با استفاده از آن می‌توانید برای استخدام به عنوان تورلیدر در دبی اقدام نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا