اخبار امارات

امارات تا سال 2030 به 33 هزار نیروی جدید در بخش درمان نیاز دارد

۳۳ هزار متخصص کادر درمان در امارات استخدام خواهند شد

در امارات تقاضا برای متخصصان کادر درمان در سال‌های آینده به‌طور چشم‌گیری افزایش خواهد یافت و این کشور تا سال ۲۰۳۰ به بیش از ۳۳ هزار پرستار و سایر متخصصان پیراپزشکی نیاز خواهد داشت.

مطابق جدیدترین پیش‌بینی منتشرشده در گزارش Colliers، ابوظبی تا سال ۲۰۳۰ به تعداد ۱۱ هزار پرستار و ۵ هزار متخصص پیراپزشکی نیاز خواهد داشت و نیاز دبی در این زمینه نیز به ۶ هزار پزشک و ۱۱ هزار پرستار خواهد رسید. دلیل این موضوع افزایش جمعیت، گردشگری پزشکی، افزایش بار بیماری‌های مزمن، جمعیت رو‌به‌پیری، افزایش انتظارات بیماران و پیشرفت‌های چشمگیر در زمینه‌ی نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های درمانی می‌باشد.

تقاضا برای متخصصان کادر درمان پس از دوران پاندمی کرونا در امارات و منطقه افزایش قابل‌توجهی داشت و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی در حال استخدام افراد ماهرتر و مجرب‌تری به‌خصوص در بخش پرستاری هستند.

علاوه بر نیاز روزافزون برای امکانات درمانی جدید، ظهور هوش مصنوعی، علم تحلیل داده، علم رباتیک، و توالی‌های ژنومی، کادر درمان را به افزایش مهارت‌های خود برای تطبیق با تخصص‌های جدید ملزم می‌کند که باعث افزایش تقاضا برای موسسات آموزش پزشکی جدید شده است.

به گفته‌ی Colliers، امارات ۱۵۷ بیمارستان دارد که ۱۰۴ عدد از آن‌ها توسط بخش خصوصی اداره می‌شوند. تعداد کل تخت‌های این کشور ۱۸ هزار است که حدود ۸ هزار تخت مربوط به بخش خصوصی می‌باشد. حدود ۲۶ هزار پزشک در امارات شامل ۱۰ هزار پزشک در دبی، ۱۰ هزار پزشک در ابوظبی و ۵ هزار پزشک در امارت‌های شمالی مشغول به کار هستند. به ازای هر ۱۰۰۰ نفر جمعیت ۲.۹ پزشک و ۶.۴ پرستار در امارات وجود دارد که از میانگین کشورهای GCC بالاتر است.

گفته می‌شود ابوظبی به استخدام پزشک در زمینه‌ی روان‌پزشکی، پزشکی اورژانس، پرتودرمانی، مراقبت‌های ویژه و جراحی ارتوپد نیاز دارد. در بخش پیراپزشکی نیز در حیطه‌ی روانشناسی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، علوم آزمایشگاه و اورژانس تقاضای بالایی در ابوظبی وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا