اخبار امارات

قوانین جدید برای بازگشت به امارات بعد از 6 ماه

ساکنین دبی دیگر نیازی به دریافت مجوز ورود پس از ۶ ماه سکونت خارج از امارات ندارند

دیگر برای ساکنین دبی نیازی به دریافت مجوز ورود پس از ۶ ماه سکونت خارج از امارات نیست

در خبری جدید، اداره‌ی فدرال هویت، شهروندی، گمرک و بنادر امارات (ICP) از معافیت جدیدی برای آن دسته از ساکنین دبی که بیش از ۶ ماه در خارج از امارات سکونت داشتند خبر داد. از ابتدای سال ۲۰۲۳، افراد دارای اقامت امارات که بیش از ۶ ماه خارج از امارات مانده باشند از الزام برای دریافت مجوز ورود معاف هستند. این یعنی اگر دلیل موجهی برای اقامت طولانی‌مدت در خارج از امارات داشته باشید، می‌توانید به راحتی مجوز ورود را دریافت کنید و بدون مشکل به دبی بازگردید.

باید توجه کرد که این معافیت از دریافت مجوز ورود شامل چند استثنا نیز می‌شود. آن دسته از ساکنین دبی که ویزای طلایی دارند نمی‌توانند از این مزیت استفاده کنند. همچنین اگر اسپانسر شما یک شرکت باشد، آن شرکت باید تقاضای مجوز ورود را برای شما انجام دهد. اما اگر خودتان اسپانسر خودتان باشید می‌توانید از طریق خدمات عمومی رسمی یا ایجاد حساب شخصی برای دریافت این مجوز درخواست کنید.

برای دریافت این مجوز، متقاضی ساکن خارج از امارات باید نکاتی را رعایت کند. این شامل ارائه‌ی کپی امارات آی‌دی، پاسپورت و ارائه‌ی دلیل موجهی برای تاخیر در بازگشت به دبی می‌شود.

اداره‌ی ICP توضیح می‌دهد که پس از گذشت ۱۸۰ روز اقامت در خارج از امارات، این درخواست می‌تواند انجام شود و به ازای هر ۳۰ روز تاخیر در بازگشت به امارات ۱۰۰ درهم جریمه دریافت خواهد شد. همچنین درصورتی که درخواست شما رد شود می‌توانید این جریمه را استرداد کنید.

در صورت دریافت مجوز، فرد باید در عرض ۳۰ روز به امارات بازگردد. برای آسان‌سازی فرایند، متقاضی می‌تواند درخواست مجوز ورود خود را از طریق سیستم خدمات هوشمند اداره ICP با هزینه‌ی ۱۵۰ درهم انجام دهد. همچنین می‌توان از اپلیکیشن موبایل UAEICP استفاده کرد که در مراکز امور مشتریان این اداره موجود می‌باشد. تایپینگ سنترهای معتبر نیز می‌توانند درخواست مجوز را برای شما انجام دهند.

اگر شما اقامت دبی را دارید و می‌خواهید پس از گذشت ۶ ماه به امارات بازگردید، برای دریافت این مجوز به دستورالعمل منتشر شده توسط ICP توجه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا