اخبار امارات

عالیجناب شیخ خالد سی وورلد ابوظبی را افتتاح کرد

دیروز شنبه، عالیجناب شیخ خالد بن محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و رئیس شورای اجرایی ابوظبی، سی‌ورلد یاس آیلند در ابوظبی را افتتاح کرد. این پارک و شهربازی جدید در یاس آیلند توسط شرکت Miral با همکاری شرکت پارک و سرگرمی سی‌ورلد ساخته شده است.

عالیجناب شیخ خالد از این مجموعه بازدید کرد و درباره‌ی امکانات آن به ایشان توضیح داده شد. این پارک ۱۸۳ هزار متر مربع وسعت دارد و با سرگرمی‌ها و فعالیت‌های آموزشی درباره‌ی زندگی جانداران دریایی برای بازدیدکنندگان، جایگاه ابوظبی را به عنوان مرکز توریستی محکم‌تر می‌کند.

ایشان همچنین از مرکز تحقیق و نجات سی‌ورلد بازدید کرد که اولین مرکز تحقیق، نجات، توان‌بخشی، رهاسازی و آموزش درباره‌ی موجودات دریایی در منطقه‌ی خاورمیانه و شمال آفریقا می‌باشد. عالیجناب شیخ خالد برنامه‌ی این مرکز را بررسی کرد که شامل حفظ محیط زیست، حیاط وحش و اکوسیستم‌هایی دریایی و همچنین تربیت و الهام‌بخشی نسل جدیدی از علاقه‌مندان به جانداران دریایی می‌باشد.

همراه ایشان محمد خلیفه آل مبارک، رئیس سازمان فرهنگ و گردشگری ابوظبی و رئیس شرکت میرال، و محمد عبدالله آل زعبی مدیرعامل گروه میرال حضور داشتند.

سی‌ورلد ابوظبی علاوه بر سرگرمی‌ها و فعالیت‌های آموزشی و مناسب خانواده، از جمله رویارویی با حیوانات از نزدیک و نمایش حیوانات، فعالیت‌های دیگری مانند شهربازی، رستوران و فروشگاه نیز دارد.

این پارک اخیرا اعلام کرد که گواهی Global Humane را که برند بین المللی برای گواهی رفاه و سلامت حیوانات است دریافت کرد. سی‌ورلد ابوظبی اولین پارک در منطقه خاورمیانه و شمال افریقاست که این گواهی را دریافت می‌کند. این پارک روز ۲۳ می به روی عموم باز خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا