اخبار امارات

سفر مسافران واکسینه‌شده به دبی بدون تست کرونا

آخرین پروتکل‌های سفر به دبی از جمله برداشتن تست کرونا برای مسافران واکسینه‌شده

با کاهش شدت پروتکل های ایمنی در برابر کرونا، ایرلاین‌های امارات قوانین تازه‌ی مربوط به توریست‌هایی که قصد ورود به کشور دارند را مشخص کردند.

قوانین جدید مربوط به توریست‌ها، به دنبال تصمیم اداره‌ی ملی مدیریت بحران، حوادث و فجایع مبنی بر کاهش محدودیت‌های کرونایی و اقداماتی چون لغو نیاز به تست پی سی آر برای ساکنین واکسینه شده و اختیاری شدن پوشش ماسک در فضای باز، تعیین شدند.

ایرلاین پرچمدار دبی، امارات، در وبسایت خود گفت که گردشگرانی که به دبی سفر می‌کنند باید یا گواهی واکسیناسیون کووید-۱۹ نشان دهند و یا نتیجه‌ی منفی تست پی سی آر که مربوط به حداکثر ۴۸ ساعت قبل باشد ارائه کنند.

بزرگ‌ترین ایرلاین بین المللی جهان گفته که گواهی واکسیناسیون معتبر باید ثابت کند که “مسافر با یکی از واکسن‌های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت یا امارات کاملا واکسینه شده است.” گواهی همچنین باید دارای کیو آر کد باشد.

به طور مشابه، گواهی تست پی سی آر کووید-۱۹ برای مسافرین واکسینه نشده هم باید کیو آر کد داشته باشد و تست توسط یک مرکز بهداشت و درمان معتبر انجام شده باشد.

قانون جدید از ۲۶ فوریه برای کلیه‌ی مسافرین ورودی به دبی از جمله اهالی کشورهای منطقه اعمال شد.

گردشگران همچنین می‌توانند گواهی پزشکی معتبر صادره از سوی مراکز مربوطه ارائه دهند که نشان می‌دهد مسافر به مدت یک ماه (فاصله‌ی بین تاریخ بهبودی و تاریخ رسیدن) می‌باشد که از ویروس کرونا بهبود یافته است.

به گفته‌ی ایرلاین امارات، در صورت درخواست، گردشگران باید به محض رسیدن به دبی تست پی سی آر بدهند و تا زمان دریافت نتیجه‌ی منفی خود را قرنطینه کنند. در صورتی که نتیجه‌ی تست مثبت شود، مسافر باید مطابق دستورالعمل‌های اعلامی مرکز بهداشت محل عمل کند.

ایرلاین امارات گفته که گواهی‌های واکسیناسیون و تست‌های پی سی آر دیجیتال یا پرینت شده که به زبان انگلیسی یا عربی بوده و کیو آر کد دارند مورد پذیرش واقع می‌شوند. گواهی‌های پیامکی مورد تایید نیستند.

گواهی‌های واکسیناسیون یا تست‌های پی سی آر کووید-۱۹ که به سایر زبان‌ها هستند، در صورتی که هنگام خروج از کشور مبدأ تایید شوند در دبی نیز مشکلی نخواهند داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا