به‌روزرسانی امارات آی‌دی مربوط به حساب بانکی

به‌روزرسانی امارات آی‌دی مربوط به حساب بانکی

چطور می توان بدون مراجعه به شعبه بانک، امارات آیدی حساب بانکی را به روز کرد؟

آيا بانکتان اخیراً از شما خواسته که اطلاعات امارات‌ آی‌دی خود را به روز نمایید؟ با توجه به مقرراتی که بانک مرکز امارات برای شناسایی مشتریان وضع کرده، تمام موسسه‌های مالی در امارات باید اطلاعات لازم مشتریانشان را داشته باشند. بنابراین اگر اخیراً امارات آی‌دی خود را تمدید کردید، باید اطلاعات بانکی‌‌ خود را نیز به‌روزرسانی کنید تا همچنان به خدمات بانک دسترسی داشته باشید.

مراجعه به نزدیک‌ترین شعبه‌ی بانک برای این کار ممکن است برایتان عذاب‌آور باشد، اما بیشتر بانک‌های امارات راه‌های جایگزینی برای این کار در نظر گرفته‌اند که می‌توانید از طریق‌ آن‌ها بدون مراجعه به بانک اطلاعات بانکی خود را به‌روز کنید.
ما فهرستی تهیه کردیم از روش‌هایی که می‌توانید اطلاعات بانکی خود را به‌روز کنید. گرچه بهتر است قبل از هرکاری ابتدا مطمئن شوید که بانک شما چنین روشی تعریف کرده یا خیر.

ویرایش امارات آی‌دی حساب بانکی به‌صورت آنلاین

ویرایش امارات آی‌دی از طریق صفحه‌ی بانکداری مجازی بسیار راحت است. کافی‌ست وارد صفحه‌ی بانکداری مجازی (Online Banking) شده و روی مشخصات حساب کاربری خود کلیک کنید. پایین بخش پروفایل، گزینه‌ی آپلود امارات آی‌دی یا پاسپورت جدید وجود دارد.
هم می‌توانید نسخه‌ی اسکن‌شده ارسال کنید و هم نسخه‌ی دیجیتال امارات آی‌دی که به‌صورت پی‌دی‌اف است.

اپلیکیشن موبایل

بانک شما ممکن است امکان ویرایش اطلاعات امارات آی‌دی از طریق اپلیکیشن موبایل نیز ارائه دهد. با ورود به حسابتان در اپلیکیشن بانک، به پروفایل خود مراجعه کنید و بعد گزینه‌ی آپدیت‌ کردن مدارک شناسایی را انتخاب کنید. برای به‌روزرسانی امارات آی‌دی خود، عکس یا نسخه‌ی اسکن‌شده‌ی پشت و روی امارات آی‌دی را در اپلیکیشن آپلود کنید. پس از این کار، نوتیفیکیشنی دریافت خواهید کرد که به شما می‌گوید امارات آی‌دی با موفقیت ویرایش شده و مورد تایید بانک نیز قرار گرفته است.

دستگاه ATM

برخی بانک‌ها از قبیل Mashreq و Emirates NBD نیز امکان ویرایش اطلاعات امارات آی‌دی از طریق مراجعه به ATM فراهم کرده‌اند. برای این‌کار ابتدا به نزدیک‌ترین دستگاه ATM مراجعه کرده و کارت اعتباری (credit یا debit) خود را وارد دستگاه کنید. بعد از وارد کردن رمز، بخش درخواست‌ها (requests) یا پروفایل را انتخاب کرده و گزینه‌ی آپدیت امارات آی‌دی را انتخاب کنید. سپس کارت بانکی خود را از دستگاه دریافت کرده و کارت امارات آی‌دی خود را وارد کنید. بعد از چند دقیقه می‌توانید کارت امارات آی‌دی خود را از دستگاه بگیرید. در انتها مشخصات امارات آی‌دی شما روی صفحه‌ی ATM نشان داده می‌شود. گزینه‌ی تایید را بزنید.
برخی از بانک‌ها برای این‌ کار ممکن است از شما بخواهند رمز یکبارمصرفی که از طریق پیامک (به شماره‌ی ثبت‌شده در بانک) ارسال شده را وارد کنید.

روش‌های دیگر

برخی بانک‌ها ممکن است امکان تماس با امور مشتریان و ارائه‌ی اطلاعات جدید به‌صورت تلفنی را نیز فراهم کنند. اما اگر همچنان می‌خواهید برای این امر به شعب بانک مراجعه کنید، مطمئن شوید که اصل امارات آی‌دی جدید یا کپی پشت و روی آن را همراه خود دارید.

برای دریافت اطلاعات مفید دیگر در زمینه کار و زندگی در امارات، با ما در وبسایت رسانا همراه باشید. ما در تیم رسانا تمام تلاش خود را به کار می‌بریم تا هرآنچه برای رفع نیازهای خود برای زندگی در دبی یا سایر بخش‌های امارات نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین می‌توانید از بستر مهیا شده در وبسایت رسانا، برای معرفی و تبلیغ بیزینس خود استفاده کنید. برای مشاهده پگیج‌های درج آگهی در وبسایت رسانا، اینجا کلیک کنید.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل