زندگی در امارات

همه چیز در مورد سفر از امارات به عمان

سفر از امارات به عمان

کشور زیبای عمان فاصله‌ی زیادی با امارات ندارد و پر از زیبایی‌های طبیعی و تاریخ شگفت‌انگیز است که باید از آن بازدید کنید. راه‌های زیادی برای سفر به عمان از امارات وجود دارد و می‌توانید از طریق سفر هوایی یا زمینی به عمان سفر کنید. در ادامه به این راه‌های مختلف می‌پردازیم.

سفر هوایی

اگر می‌خواهید سفر کوتاه و سریعی به خارج از کشور داشته باشید، رفت‌وبرگشت با هواپیما به عمان بهترین گزینه‌ است زیرا پرواز از امارات به فرودگاه بین‌المللی مسقط فقط ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. این پرواز هر روز از دبی، ابوظبی و شارجه با قیمت مناسب انجام می‌شود.

اگر از دبی پرواز می‌کنید، بلیت رفت‌وبرگشت هواپیمایی امارات از دبی به مسقط ۱۶۸۵ درهم و بلیت رفت‌وبرگشت هواپیمایی فلای‌دبی از دبی به مسقط ۹۵۵ درهم است. هواپیمایی ایر عربیا از شارجه بلیت رفت‌وبرگشت ۵۵۰ درهمی دارد. گزینه‌ی دیگر هواپیمایی ویز ایز از ابوظبی است که ۱۱۸ درهم قیمت دارد. قیمت پرواز با هواپیمایی اتحاد از ابوظبی ۷۸۵ درهم است.

سفر زمینی با اتوبوس

می‌توانید با اتوبوس به نقاط مختلف عمان شامل مسقط، صحار و صلاله سفر کنید. مواصلات، شرکت ملی حمل‌ونقل عمان در اکتبر امسال یک خط اتوبوس جدید از ابوظبی به عمان ایجاد کرد که از طریق العین سفر می‌کند. اتوبوس‌های دبی به مسقط هنوز بعد از تعطیلی زمان کرونا راه‌اندازی نشده‌اند.

سفر با اتوبوس به عمان حدود ۶ ساعت به‌علاوه‌ی توقف برای استراحت، کنترل پاسپورت و غیره طول می‌کشد. این اتوبوس‌ها از مسقط به ابوظبی ساعت ۶:۳۰ صبح حرکت کرده و ۳:۴۰ بعدازظهر به ابوظبی می‌رسند. از ابوظبی نیز این اتوبوس‌ها ۱۰:۴۵ صبح حرکت کرده و ۸:۳۵ عصر به مسقط می‌رسند.

هزینه‌ی بلیت یک‌طرفه ۱۰۹.۷ درهم یا ۱۱.۵ ریال عمان است. هر مسافر می‌تواند یک چمدان بزرگ ۲۳ کیلوگرمی و یک چمدان دستی ۷ کیلوگرمی همراه خود داشته باشد.

سفر زمینی با خودرو شخصی

شبکه‌ی جاده‌ای بین امارات و عمان پر از پست‌های مرزی، مسیرهای مختلف و اتوبان‌های زیبا است. این سفر حدودا ۵ ساعت طول می‌کشد و برای یک سفر زمینی سریع بسیار مناسب است. اگر اهل رانندگی هستید، شاید برایتان از اتوبوس راحت‌تر باشد زیرا به میل خود توقف و حرکت می‌کنید.

بیشتر مسافران از امارات به عمان، از مرز حتا-الوجاجه عبور می‌کنند. این مرز نزدیک‌ترین ایستگاه‌ مرزی به دبی و شارجه است. مرز Al Darah به راس‌خیمه و مرز‌های Dibba و Khatmat Milaha به فجیره نزدیک هستند. برای ساکنین ابوظبی نیز مرز Mezyad بهترین گزینه محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا