حداقل ارزش دارایی برای دریافت اقامت دبی با خرید ملک

حداقل ارزش دارایی برای دریافت اقامت دبی با خرید ملک

برای اخذ اقامت دبی با خرید ملک، چه مبلغی برای سرمایه‌گذاری نیاز است؟

کشور امارات به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای منطقه و رشد چشمگیر در سال‌های گذشته به یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای مهاجرت و زندگی تبدیل شده است. وجود امکانات رفاهی، شرایط مناسب برای تحصیل فرزندان، فرصت‌های تجاری، تفریحات متنوع و بسیاری موارد دیگر، باعث شده تا بسیاری از افراد در تلاش برای مهاجرت به این کشور باشند. اخذ اقامت دبی با خرید ملک و از طریق سرمایه‌گذاری در دبی یکی از روش‌های متداول برای مهاجرت به امارات متحده عربی است. بدین صورت که برای اخذ اقامت دبی با خرید ملک، فرد خریدار در واقع تحت اسپانسرشیپ ملکی که مالک آن است قرار می‌گیرد.

رسانا به عنوان اولین مرجع نیازمندی های فارسی زبانان در امارات، میتواند راهنمای مناسبی برای خریداران ملک و دوستداران اقامت در شهر زیبای دبی باشد. اگر قصد دارید به زودی از طریق دریافت اقامت دبی با خرید خانه به امارات مهاجرت کنید، احتمالا سوالات و دغدغه‌های زیادی ذهن شما را درگیر کرده است. سوالاتی نظیر: حداقل ارزش دارایی برای دریافت اقامت دبی بت خرید ملک چقدر است و ویزایی که در ازای آن دریافت می کنید حدودا چند سال اعتبار دارد؟ برای آگاهی از توضیحات کامل درباره‌ی این موضوع، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

حتما بخوانید: اجاره خانه در دبی و هرآنچه که باید در این خصوص بدانید!

 

حداقل سرمایه‌ی لازم برای دریافت اقامت دبی با خرید ملک

طبق تسهیلات جدید از این پس با خرید ملک به ارزش ۷۵۰٫۰۰۰ درهم، دبی به شما ویزای سرمایه‌گذاری سه ساله اعطاء می‌کند. به عبارت دیگر برای داشتن اقامت دبی از طریق خرید ملک، می‌بایست مبلغی که برای سرمایه‌گذاری هزیتع می‌کنید حداقل 750 هزار درهم باشد. پیش‌تر مبلغ تعیین شده برای اعطای اقامت دبی از طریق خرید ملک و سرمایه‌گذاری یک میلیون درهم بود و در برخی بازه‌های زمانی ویزای آن تنها 2 سال اعتبار داشت.

این تصمیم در راستای این که بازار ملک دبی در حال احیاست گرفته شده است. با این تصمیم و پایین آمدن مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری، دبی انتظار دارد تمایل خریداران بین‌المللی برای ورود به بازار ملک و تقاضا برای اقامت دبی با خرید ملک افزایش یابد و این نگرش توسعه‌دهندگان و مشاوران املاک را نیز تشویق می‌کند که پروژه‌های جدیدی را بواسطه‌ی این عامل اثر گذار و موثر آغاز کنند.

یک منبع توسعه‌ی املاک در این باره می‌گوید: «ویزای سرمایه گذاری دبی، مربوط به خرید ملک باعث رونق هر چه بیشتر بازار املاک در دبی در سال‌های 2003 تا 2008 شد. اکنون پس از پنج سال، از یک بازار نسبتا فعال، دبی با اعطای تسهیلاتی جدید و متفاوت، توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده و پایگاهی جدید، جذاب و پویا برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی شده است. املاک دبی در بالاترین سطح ِ قیمت، به خودی ِ خود به فروش می‌رسند ولی عمده تمایل کاربران برای خانه‌های سطح متوسط بازار می‌باشد. اگر دبی بتواند سرمایه‌گذاران را به درستی وارد سطوح اولیه‌ی بازار املاک کند، می‌توان انتظار به ثمر نشستن این سیاست را در بلند مدت داشت.»

با توجه به این که اکنون دبی به سرمایه‌گذاران و متخصصین حرفه‌های مختلف ویزاهای طلایی و سبز اهدا می‌کند، این تصمیم واجدین شرایط ویزای جدید را بیشتر به آمدن به دبی ترغیب می‌کند. و به طور کلی انتظار می‌رود با کاهش حداقل سرمایه‌ی لازم برای دریافت اقامت دبی با خرید ملک، استقبال از از این نوع ویزا افزایش یابد.

حداقل سرمایه برای خرید ملک در دبی

الزامات دریافت اقامت دبی با خرید ملک:

حداقل شرط لازم برای ویزای سرمایه گذاری دبی، مالکیت ملکی به ارزش حداقل 750،000 درهم می‌باشد. به گفته مدیر عامل شرکت گلوبال کپیتال پارتنرز «در صورتی که ملک در رهن است یا حداقل 750،000 درهم به یک بانک بدهکار باشد، باید گواهی عدم اعتراض به زبان عربی به همراه اظهارنامه ی وام مسکن ِبانک برای ادامه ویزا وجود داشته باشد. نظر به کاهش میزان مبلغ لازم برای سرمایه گذاری در بازار املاک دبی، امید است در آینده شاهد گامی دیگر از سوی دولت برای گسترش و توسعه هر چه بیشتر در حوزه املاک و همچنین افزایش جمعیت ‌باشیم و این امر به افزایش تقاضا برای ملک، به ویژه در بخش ِ املاک ِمقرون به صرفه و همچنین جذب سرمایه‌ها از سراسر جهان کمک می‌کند. »

 

بیشتر بخوانید: لیست کاملی از مشاورین املاک برای خرید و فروش املاک در دبی

 

منابع کاری در مورد بازار ِ کار دبی اظهار می‌کنند که در سه تا پنج سال آینده جوانان بیشتری به آن می‌پیوندند. این بدان معناست که نیاز به آپارتمان‌های استودیویی و یک خوابه بیشتر می‌شود، چه در مجتمع‌های مسکونی و چه در برج‌ها. همچنین ساکنان فعلی به فضاهای زندگی بزرگتری، بصورت اجاره یا مالکیت کامل احتیاج پیدا می‌کنند.

از سوی دیگر طبق اخبار منتشر شده تا اواخر ماه سپتامبر 2021، قیمت ویلاهای دبی 16.5 درصد افزایش یافته است، در حالی که ارزش املاك مسکونی ابوظبی در سه ماه جولای تا سپتامبر 2 درصد افزایش یافته است.

آخرین اطلاعات نشان می‌دهد بازار مسکونی امارات متحده عربی به دلیل فروش 54 ملک به ارزش حداقل 10 میلیون دلار در سه ماهه سوم سال 2021 در دبی به از ركود در آمده است.

قیمت ویلا در دبی در سه ماهه سوم سال 2021 به طور موقت پنج درصد افزایش یافته و نزدیک به 17 درصد بیشتر از قیمت آن در سال گذشته بوده است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت اقامت دبی با خرید ملک و مهاجرت به امارات از طریق سرمایه‌ گذاری با ما در وبسایت رسانا همراه باشید. در سایت رسانا به عنوان اولین مرجع فارسی زبان نیازمندی‌های زندگی در امارات شما را در جریان مهم‌ترین و کابردی‌ترین اطلاعات در زمینه اخذ اقامت امارات، خرید ملک در دبی، هزینه های زندگی در دبی، مهاجرت به دبی و مواردی از این دست قرار می‌دهیم. علاوه بر این‌ها در رسانا تلاش می‌کنیم تا امکان برقراری ارتباط میان بیزینس‌های مختلف و جامعه‌ی فارسی زبان ساکن امارات را فراهم آوریم.

  • علی

    علی

    اکتبر 18, 2021

    سوال اول/ با خريدن ملك و گرفتن اقامت طلايي در امارات آيا دولت امارات به صاحب ملك كار و شغل ميده يا نه؟
    سوال دوم/ در صورت خريدن ملك در امارات و اجاره دادن آن به ساير افراد قيمت اجاره تا چه حدوديه و دولة الامارات تا چه مقدار از فرد صاحب خانه tax و ماليات ميگيره

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل