زندگی در امارات

دانش‌آموزان و دانشجویان امارات چطور می‌توانند بورسیه بگیرند؟

چند نکته برای گرفتن کمک هزینه تحصیلی و بورسیه در امارات

بورسیه‌های تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان امارات، به عنوان راهی برای قدردانی از دستاوردهای استثنایی آن‌ها در زمینه‌های علمی، ورزشی و … اعطا می‌شود.

انواع مختلفی از بورسیه‌ها، حالت‌های مختلف واجد شرایط بودن و مراحل درخواست وجود دارد. ما با این اطلاعات جامع کار را برای شما آسان کرده‌ایم.

 

بیشتر بخوانید: چگونه می‌توان بورسیه تحصیلی امارات را گرفت؟

 

حالت های مختلف حمایت‌های مالی:

اسکالرشیپ (Scholarships): این امتیاز به دانش‌آموزانی تعلق می‌گیرد که عملکرد استثنایی در زمینه‌های تحصیلی، ورزشی، فعالیت‌های موسیقی یا سایر فعالیت‌های فوق برنامه از خود نشان دهند.

کمک‌هزینه‌ها (Grants): مدارس یا کالج‌ها بر اساس شرایط شخصی، دستاوردها یا نیازهای مالی، به دانش آموزان واجد شرایط کمک هزینه می‌دهند. این حمایت‌ها توسط خیرین سخاوتمند تامین می‌شوند.

بورسیه‌های دانش‌آموزی: بورسیه‌ها بر اساس نیاز مالی به دانش‌آموزان تعلق می‌گیرد و معیارهای خاصی در فرآیند گزینش در نظر گرفته می‌شود. برخلاف اسکالرشیپ، معمولاً غیررقابتی، خودکار و بر اساس نیازهای مالی هستند.

انواع بورسیه

بورسیه‌های تحصیلی مختلفی برای دانش آموزان امارات، هم در سطح مدرسه و هم در سطح کالج در دسترس است که می‌تواند بخشی از هزینه‌های تحصیلی یا به طور کامل را پوشش دهد.

انواع بورسیه تحصیلی در امارات برای دانشجویان و دانش آموزانبورسیه آکادمیک:

بورسیه‌های آکادمیک معمولا به دانش آموزانی اعطا می‌شود که عملکرد استثنایی در مطالعات خود نشان می‌دهند یا در موضوعات خاصی مانند علم یا هنر برتر هستند. علاوه بر موفقیت‌های تحصیلی، دریافت‌کنندگان باید ویژگی‌های شخصیتی قوی و جاه‌طلبی برای فراتر رفتن از انتظارات را نیز از خود نشان دهند.

بورسیه‌های ورزشی:

دسته دیگری از بورسیه‌ها بر دانش‌آموزانی متمرکز است که توانایی‌های ورزشی قابل توجهی از خود نشان می‌دهند. این بورسیه‌ها بر اساس دستاوردهای ورزشی هستند و لزوماً به نمرات علمی بستگی ندارند.

بورسیه بر اساس شرایط شخصی:

بورسیه‌های خاصی بر اساس وضعیت مالی یا پیشینه خانوادگی و اقتصادی اعطا می‌شود و به کسانی که بدون بورسیه قادر به تحصیل در مدرسه یا دانشگاه نیستند، کمک مالی می‌کند. علاوه بر این، برخی موسسات آموزشی ممکن است ترتیبات یا همکاری‌هایی با دولت‌های خارجی برای ارائه بورسیه‌های تحصیلی مبتنی بر شایستگی یا ظرفیت برای دانشجویان بین‌المللی، داشته باشند.

بورسیه‌ با اسپانسر صنعتی:

شرکت‌ها و سازمان‌های حرفه ای این جوایز را برای جذب دانشجویان ماهر، به صنعت یا تجارت خود، اعطا می‌کنند. دریافت‌کنندگان این بورسیه‌ها معمولاً قبل یا بعد از فارغ التحصیلی، دوره‌های کارآموزی یا فرصت‌های شغلی تمام وقت دریافت می‌کنند.

بورسیه‌های موسیقی و هنر:

دانش‌آموزانی که استعداد برجسته موسیقی، مهارت‌ها و تجربه مرتبط در مسابقات و نمایش‌های موسیقی را دارند، واجد شرایط درخواست بورسیه موسیقی هستند. دانش‌آموزانی که توانایی‌های هنری استثنایی در زمینه‌هایی مانند نقاشی، مجسمه‌سازی و سایر زمینه‌های مرتبط از خود نشان می‌دهند، ممکن است برای حمایت از تحصیلشان کمک مالی دریافت کنند.

نکاتی برای درخواست بورسیه تحصیلی در امارات:

قبل از ارسال درخواست خود به مدارس و انتخاب بورسیه‌های مورد علاقه خود، به این نکات ضروری توجه کنید.

 1. معیارهای واجد شرایط بودن را بررسی کنید:
  بورسیه‌ها معمولاً شرایط پذیرش منحصر به فرد خود را دارند. به دستورالعمل‌های بورسیه کاملا توجه کنید و مطمئن شوید که تمام دستورالعمل ها را به دقت دنبال می کنید.
 2. برای هر بورسیه، درخواست ِویژه خودش را آماده کنید.
  هنگام درخواست دادن برای چند بورسیه یا چند مدرسه، بسیار مهم است که درخواست خود را با توجه به شرایط و سوالات خاص هر بورسیه تغییر دهید. سعی کنید پاسخ ها را مطابق با شرایط هر بورسیه تنظیم کنید.
 3. در مورد زمینه های مورد علاقه خود صادق باشید:
  با خودتان صادق باشید و علایق واقعی خود را برای رشته تحصیلی و شغل آینده به نمایش بگذارید.
 4. یک درخواست کامل ارسال کنید:
  دوباره بررسی کنید که تمام مدارک و اطلاعات مورد نیاز را قبل از پایان مهلت ارسال کرده باشید.
 5. آماده شدن برای مصاحبه:
  اگر مصاحبه ای به عنوان بخشی از فرآیند درخواست وجود دارد، پاسخ های خود را به سوالات رایج مصاحبه تمرین کنید و آماده بحث در مورد اهداف و آرزوهای خود باشید.
 6. مشورت بخواهید:
  قبل از ارسال درخواست، به دنبال مشاوره با معلمان، مشاوران، متخصصان یا یک دوست مورد اعتماد باشید که قبلاً فرآیند درخواست بورسیه را پشت سر گذاشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا