کار در امارات

بستن شرکت مشارکتی در امارات

شرکا برای بستن شرکت خود در امارات چه کار باید بکنند؟

شرکت‌های با مسئولیت محدود تحت شرایط زیررمی‌توانند منحل شوند:
۱. انقضای مدت مقرر در اساسنامه و سرفصل‌های همکاری، مگر در شرایطی که این مدت مطابق با قوانین مذکور در اساسنامه و سرفصل‌های همکاری شرکت تمدید شود.
۲. انقضا و پایان هدفی که شرکت به دلیل آن تاسیس شده است.
۳. از دست رفتن کل یا اغلب وجوه شرکت به گونه‌ای که سودبخشی سرمایه‌گذاری وجوه از بین برود.
۴. انتقال کلیه‌ی سهام به تعدادی از سهامداران یا شرکا کم‌تر از حداقل مقرر قانونی، مگر در شرایطی که شرکت ظرف مدت شش ماه از تاریخ انتقال به نوع دیگری از شرکت‌ها بدل شود یا تعداد سهامداران و شرکا افزایش یابد.
۵. ادغام مطابق با قانون.
۶. توافق متفق القول میان شرکا جهت انحلال شرکت مگر در شرایطی که اکثریت معینی در اساسنامه‌ی شرکت تعیین شده باشد.
۷. حکم دادگاه مبنی بر انحلال شرکت.

 

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در دبی توسط برترین شرکت های امارات

 

ماده‌ی (۳۰۴) بیان می‌دارد که (۲) اگر شرکا با انحلال شرکت موافقت کرده باشند، توافقنامه باید حاوی روش انحلال و نام منحل‌کننده باشد. (۳) هیچ کدام از شرکا یا سهامداران هیچ گونه حقی در خصوص هیچ بخشی از دارایی شرکت را در صورت انحلال ندارد مگر در شرایطی که کلیه‌ی قبوض شرکت پرداخت شوند.

الزامی‌ست که اکثریت مورد تعیین شرکا در اساسنامه یا سرفصل‌های همکاری شرکت تصمیمی معتبر برای انحلال بگیرند و یک منحل‌کننده داشته باشند. تصمیم نهایی باید به تایید سر دفتر برسد و سپس طبق ماده‌ی (۳۰۵) مدیران یا رئیس هیئت مدیره یا منحل‌کننده‌ی شرکت باید تصمیم انحلال را در رجیستر تجاری با مراجع ذی‌ربط وارد سازند و تصمیم انحلال در دو روزنامه‌ی محلی که یکی از آن‌ها به زبان عربی باشد ذکر شود. تصمیم انحلال تنها از تاریخ ثبت در رجیستر تجاری می‌تواند علیه شخص ثالث مورد استناد قرار بگیرد. وقتی شرکت در رجیستر تجاری منحل شد و کلیه‌ی مراحل کار به پایان رسید، می‌توانید حساب بانکی را ببندید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت در امارات، کاریابی و کلیه‌ی نیازمندی‌های زندگی در این کشور به زبان فارسی، با ما در وبسایت رسانا همراه باشید. همچنین می‌توانید با بیزینس‌های مختلف فارسی زبان فعال در زمینه‌های گوناگون آشنا شوید، به اطلاعات تماس، آدرس و خدمات آن‌ها دسترسی داشته باشید و اگر خودتان صاحب بیزینسی در امارات و یا مرتبط با این کشور هستید، به راحتی از طریق بخش ثبت بیزینس و یا تماس با شماره‌ی درج شده در وبسایت، اطلاعات بیزینس خود را در سایت رسانا درج کنید. رسانا مانند یک بیلبورد تبلیغاتی دائمی برای کسب‌وکار شما عمل می‌کند و بیزینس شما را در معرض دید و توجه کاربران فارسی زبان ساکن امارات قرار می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا