جشنواره هنری سکه در دبی

جشنواره هنری سکه در دبی

جشنواره سکه، 15 تا 24 مارس

میانگین دیدگاه

توضیحات

جشنواره سکه، 15 تا 24 مارس

فستیوال هنر و دیزاین سکة امسال از سه‌شنبه ۱۵ مارس تا ۲۴ مارس برای دهمین نسخه‌ی خود به محله‌ی تاریخی الفهیدی باز می‌گردد. این فستیوال، روزانه در طول هفته از ساعت ۶ عصر تا ۱۱ شب، شنبه‌ها از ۲ ظهر تا ۱۲ شب و یکشنبه‌ها از ۲ ظهر تا ۱۱ شب باز خواهد بود.

با اطمینان می‌توانیم بگوییم که به لطف بصیرت عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، فرهنگ و هنر دبی در حال شکوفایی‌ست. در ماه مارس، هنر در دبی با چند رویداد از جمله هنر دبی، هفته‌ی هنر دبی، هنر جهانی دبی، هفته‌ی هنری السرکال و بسیاری دیگر به راستی خوش درخشید.

در فستیوال هنر انتظار چه چیزی را داشته باشم؟

هنر هنرمندان محلی و منطقه‌ای

امسال، فستیوال هنر و دیزاین سکة با تم ‘گرامی‌داشت هنر، گرامی‌داشت رشد’ برگزار می‌شود. از آن جایی که فستیوال از شخصیت‌های خلاق نوظهور حمایت کرده و سکوی پرتابی برای تبدیل آن‌ها به اشخاص حرفه‌ای فراهم می‌کند، چنین تمی واقعا به‌جا و مناسب است.

به مناسبت جشن دهمین سال فستیوال، بازدیدکنندگان می‌توانند هنری را که سفر فستیوال طی دهه‌ی گذشته را به تصویر می‌کشد تماشا کنند. در خلیجی هاوس از موزه‌‌ی هنری خلیجی، به آثار پنج هنرمند منطقه به متصدی‌گری متصدی و هنرمند اماراتی برنده‌ی جایزه، سمیه السویدی نگاه کنید.

از کوچه پس‌کوچه‌های محله‌ی تاریخی الفهیدی هم بازدید کنید، چرا که این محله بدل به یک موزه‌ی هنری رو باز خواهد شد. وقتی خورشید غروب می‌کند این مناظر بسیار زیبا و برای گرفتن تصاویر اینستاگرامی عالی هستند.

چیدمان‌های هنری

سه هنرمند مسئول این شدند که با استفاده از درخت‌های کُنار موجود در الفهیدی یک چیدمان هنری خاص خلق کنند. درخت کُنار به این علت انتخاب شد که منبع الهام هویت بصری جدید فستیوال بوده است.

برای تجربه‌ای تعاملی‌تر، هنرمند جک ب. دو در ‘دیزاین اند نیو مدیا هاوس’ یک چیدمان خلق کرده است که تصویر هر شیء یا شخصی را که مقابلش قرار بگیرد بازتاب می‌دهد. یک فضای تعاملی دیگر هم وجود دارد که چیدمان سنتی خانه‌های اماراتی را بازآفرینی می‌کند.

ان‌اف‌تی‌ها هم حاضر خواهند بود

به ان‌اف‌تی‌ها علاقه دارید؟ فستیوال یک نمایش به نام ‘فضای ان‌اف‌تی’ خواهد داشت.

ورکشاپ، فیلم، موزیک و غذا

اگر حس می‌کنید که تحت تاثیر قرار گرفته اید، خلاقیت شخصی خودتان را در ورکشاپ‌های فستیوال رو کنید. ورکشاپ‌ها دارای موضوع هنرهای بصری، دیزاین و رسانه‌ی جدید هستند و همگی توسط متخصصین ‘هنر دبی’ مدیریت می‌شوند.

در حیاط، چند فیلم به نمایش درمی‌آیند و به مدت سه روز اختصاص به استعدادهای دانشگاهی و فیلمسازان مستقل دارد.

همچنین موسیقی زنده و غذاهای بومی اصیل موجود خواهند بود.

اطلاعات کسب و کار

آمار

52 بازدید
0 امتیاز
0 مورد علاقه
0 اشتراک گذاری

نقشه