اخبار امارات

کمپین یک میلیارد غذای امارات در ماه رمضان

امارات در رمضان 2022 یک میلیارد غذا میان نیازمندان جهان توزیع می کند

امارات در طول ماه مبارک رمضان سال 2022 طرحی را برای توزیع یک میلیارد وعده غذا میان نیازمندان سراسر جهان آغاز کرده است.

عالیجناب شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، معاون رئیس و نخست وزیر امارات و حاکم دبی، 10 مارس در حساب توئیتر خود خبر از این کمپین بلندپروازانه دادند.

ایشان نوشتند که این کمپین از آغاز ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود و تا زمان رسیدن به هدف یعنی توزیع یک میلیارد وعده غذا ادامه می‌یابد.

به گفته‌ی شیخ محمد، «۸۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان از گرسنگی رنج می‌برند. انسانیت و دین ما بهمان می‌گوید که دستی برای کمک دراز کنیم.»

حاکم دبی افزودند که کمپین “یک میلیارد وعده غذا و یک میلیارد کمک بشردوستانه از امارات به جهان” ارسال می‌کند.

شیخ محمد ادامه دادند که «بهترین نوع نیکوکاری سیر کردن شکم گرسنگان است و بهترین مردم آنانی هستند که به دیگران فکر می‌کنند.»

کمپین 1 میلیارد وعده غذایی مبتنی بر موفقیت کمپین 100 میلیون وعده غذایی است که در ماه رمضان سال گذشته اجرا شد و از اهداف خود فراتر رفت و 220 میلیون وعده غذایی جمع آوری و در سراسر جهان توزیع کرد.

عالیجناب شیخ محمد در تاریخ 2 مارس، رسما کمپین «یک میلیارد وعده غذا» را آغاز کردند. این کمپین برای اقشار آسیب‌پذیر ۵۰ کشور جهان غذای مناسب فراهم می‌کند.

در یک رشته توئیت، شیخ محمد گفتند که «با لطف الله، یک میلیارد وعده غذا، بزرگ‌ترین کمپین برای ارائه‌ی غذا و مقابله با گرسنگی در ۵۰ کشور اطراف جهان، از امروز آغاز می‌شود.
رمضان ماه روزه‌گیری‌ست و در آن ما رنج ۸۰۰ میلیون نفر را که هر روز گرسنه سر بر بالین می‌گذارند احساس می‌کنیم.»
ایشان افزودند که «به دلیل گرسنگی و امنیت غذایی، یک بحران انسانی واقعی وجود دارد. کمپین یک میلیارد وعده غذا حامل شعار پیامبر است که می‌گفت: ‘آن کس که مرا باور ندارد، کسی‌ست که شامگاه شکم‌سیر می‌خوابد در حالی که همسایه‌اش گرسنه است.’
ما یک میلیارد پیام بشردوستانه و شرافتمندانه داریم که می‌خواهیم از امارات به جهان ارسال کنیم.»

بزرگترین توزیع غذا در نوع خود در منطقه، تنها در شش روز اول 76 میلیون وعده غذایی جمع آوری کرد.

تنها در مدت 6 روز پس از این طرح، 45491 خیر و 98 سازمان 76 میلیون وعده غذایی کمک کردند. اکنون روند توزیع در 6 کشور هند، لبنان، اردن، قرقیزستان، تاجیکستان و مصر آغاز شده است.

حمایت متا از کمپین یک میلیارد غذای امارات

شرکت متا، صاحب فیسبوک، حمایت خود را از طرح “یک میلیارد وعده”، بزرگ‌ترین خیریه غذا در منطقه، اعلام کرده است.
با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان که ماه میهمانی خدا شناخته می‌شود، متا کمپین #MealsForReels را در منطقه منا و اطراف شروع خواهد کرد. این یک جنبش خیرخواهانه خواهد بود و پلتفورم‌های متا و محتواسازان آن فعالیتی اجتماعی و بشردوستانه را جشن خواهند گرفت.
همچنین این کمپین به حمایت از اهداف طرح یک میلیارد وعده خواهد پرداخت؛ طرحی که برای محرومان و افراد دارای سوتغذیه در 50 کشور در سرتاسر دنیا کمک‌هایی غذایی فراهم میکند.

کمپین #MealsForReels، با مشارکت طرح جهانی محمد ابن رشید المکتوم (MBRGI)، در طول ماه مبارک از محتواسازان درباره غذا، سرآشپزها و علاقه‌مندان به غذا دعوت میکند تا در فیسبوک ریلزهای رمضانی (Ramadan Reels) بسازند.

مزایده شماره پلاک‌ های خاص و حمایت استیو هاروی از کمپین

استیو هاردی، چهره تلویزیونی آمریکایی با انتشار یک ویدیو، طرح “برجسته‌ترین مزایده‌ برای خیریه” را معرفی کرد.

پلاک‌های پرطرفدار “ابوظبی 2” و “دبی 9” در راه هدفی بزرگ در این حراج به فروش گذاشته می‌شوند.

برای حمایت از برنامه‌ی خیرخواهانه‌ی “یک میلیارد وعده” توسط امارات، اهدای پلاک‌های خاص خودروها در ابوظبی و دبی به حراج گذاشته می‌شود.

این طرح که با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای (RTA)، مرکز پلیس ابوظبی و اداره مزایده‌ی امارات انجام می‌شود، به شرکت‌کننده‌ها شانس دسترسی به پلاک‌های خاص را میدهد. تمام عایدات صرف قشر مستمند در 50 کشور در سراسر جهان میشود.

اولین مزایده، شنبه، شانزدهم آوریل، در دبی برگزار خواهد شد، و ابوظبی میزبان دور دوم این مزایده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا