اخبار امارات

با افزایش قیمت طلا در امارات، مشتریان خرید را متوقف کردند

با رسیدن قیمت شمش طلا به هر اونس ۱۷۷۰ دلار و افزایش ۱۰ درهمی نرخ طلای دبی، فروش طلا و جواهرات در امارات در روز‌های اخیر ضربه‌ی مستقیمی خورده است.

افزایش نرخ طلای ۲۲ عیار از ۱۸۴.۵ درهم در ابتدای ماه به ۲۰۱ درهم در این لحظه، باعث احتیاط در بازار شده‌ است.

به نظر می‌رسد مشتریان ساکن امارات در این شرایط قصد دارند برای خرید دست نگه دارند. با این حال خرید طلا توسط توریست‌ها و خرید‌های مربوط به مراسم‌های عروسی همچنان برقرار هستند.

مشتریان ساکن امارات پیش‌تر در هفته‌ی جشن هندوی دیوالی/دانتراس در اکتبر، طلای زیادی خریده‌اند. در آن زمان نرخ طلا ۱۸۷ درهم بود و قیمت مناسبی برای خرید‌های بزرگ محسوب می‌شد، به حدی که بزرگ‌ترین موج خرید طلا در سه سال اخیر شکل گرفت.

 

بیشتر بخوانید: آیا بازار طلای دبی را می شناسید؟

 

فروشندگان نیز از افزایش ناگهانی قیمت طلا غافل‌گیر شده‌اند و انتظار داشتند قیمت جهانی به هر اونس ۱۶۰۰ دلار و کمتر کاهش پیدا کند.

گفته می‌شود دلیل این جهش قیمت شکل‌گیری رکود اقتصادی جهانی و تبدیل دارایی‌های سرمایه‌گذاران به طلا است. در بحران اقتصادی ۲۰۰۸، قیمت طلا به همین علت تا ۱۹۰۰ دلار برای هر اونس نیز افزایش یافته بود.

با این حال دبی به عنوان یکی از مراکز پرطرفدار خرید طلا و جواهرات عروسی، جایگاه خود را در بازار طلای جهانی حفظ خواهد کرد چرا که مراسم‌های عروسی در این فصل ادامه دارند و این به معنای حفظ این بخش از بازار و کمک به فروشندگان طلا و جواهرات است، زیرا تاثیر کمی از تغییرات قیمت طلا می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا