اخبار امارات

دبی، اولین برگزارکننده رویداد متاورس در منطقه

دیروز عالیجناب شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم، ولیعهد دبی، در مجمع متاورس دبی (Dubai Metaverse Assembly) در امارات تاورز واقع در دبی حضور پیدا کرد. این افتتاحیه دو روزه، دیروز در موزه آینده، ضمن دعوت از مردم به قلب دنیای مجازی، آغاز شد.

عالیجناب شیخ حمدان در این رویداد حضور پیدا کرد و در توییتر خود نوشت: “بیش از 500 کارشناس از سراسر جهان به دبی آمده‌اند تا به آینده متاورس شکل و جهت داده، و به اکتشاف در کاربردهای بالقوه آن بپردازند. دبی همچنان یک مرکز جهانی برای آزمایش و توسعه فناوری‌های آینده خواهد بود.”

او افزود: “مدام در تلاشیم تا ابزار و برنامه‌های کاربردی در زمینه فناوری را، با هدف ارتقا سطح کیفی جامعه، تقویت کنیم. طی سال‌ها آتی، متاورس آینده دیجیتالی جدیدی را برای بشریت رقم خواهد زد، و دبی نیز جایگاه خود به‌عنوان بستر آزمایشی برای نوآوری‌ها در این فناوری نوظهور را تثبیت خواهد کرد.”

متاورس هنوز فناوری نوپایی است، و بسیاری از افراد همچنان نمی‌دانند که به چه سمتی پیش خواهد رفت یا چطور می‌تواند دنیا را تغییر دهد. می‌توان به بازی‌های آنلاین شبکه‌ای که در آن‌ها گیمرها از تمام دنیا می‌توانند همزمان یک بازی را تجربه کنند، به‌عنوان یک مثال ساده از دستاوردهای متاورس اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا