امارات مطلوب ترین کشور برای زندگی از دید جوانان عرب

امارات مطلوب ترین کشور برای زندگی از دید جوانان عرب

امارات، برای یازدهمین سال، همچنان در صدر فهرست کشورهایی قرار دارد که جوان‌های عرب برای زندگی انتخاب می‌کنند.

تحقیق جوانان عرب (Arab Youth Survey) نشان داد که افراد بین 18 تا 24 سال ترجیح می‌دهند که کشورهای خودشان نیز راه امارات را در پیش بگیرند.

این یافته‌ها نتیجه مصاحبه‌ حضوری با 3400 عرب در 17 کشور مختلف بودند. این تحقیق سالانه توسط آژانس روابط عمومی مستقر در دبی ، Asda’a BCW، انجام می‌شود.

پنجاه و هفت درصد از این افراد در جواب به این سوال که مایلند کجا زندگی کنند، از امارات نام بردند.

 

بیشتر بخوانید: اقامت امارات و نکته های مهمی که باید در این خصوص بدانید!

 

امارات در مسائلی که به گفته جوانان عرب اهمیت بسیاری برایشان دارد، اعم از موقعیت‌های شغلی، کیفیت تحصیل و حفظ سنت‌ها و ارزش‌های فرهنگی منطقه، از امتیازات بالایی برخوردار است.

در رتبه‌های بعد نیز آمریکا با ترجیح 24 درصدی و کانادا با 20 درصد رای قرار گرفتند. فرانسه و آلمان نیز هر کدام توسط 15 درصد از افراد شرکت‌کننده در تحقیق انتخاب شدند، و به طور مشترک در رتبه چهارم قرار گرفتند.

این تحقیق مردم 50 شهر در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا را مورد نظرسنجی خود قرار داد.

این پژوهش انجام شده، دلایل استحقاق امارات برای بودن در صدر این لیست را اقتصاد رو به رشد آن، امنیت، حقوق‌های دریافتی بالا، دامنه وسیع موقعیت‌ها و رهبری موثر در این کشور دانست.

اقدامات انجام شده توسط دولت برای کنترل تاثیرات پاندمی کرونا، از تغییرات اساسی ویزا و سیاست‌های‌ مربوط به آن گرفته تا ترغیب به سرمایه‌گذاری، ثابت کرد که امارات به دغدغه‌های حائز اهمیت برای قشر جوان رسیدگی می‌کند.

در سال گذشته، 47 درصد از افراد امارات را به‌عنوان کشور موردعلاقه خود انتخاب کرده بودند، و امسال این آمار به 57 درصد افزایش پیدا کرد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل