تماشاچیان جام جهانی در دبی خانه می‌خرند

تماشاچیان جام جهانی در دبی خانه می‌خرند

چندین نفر از علاقه‌مندان به فوتبال که به دنبال ماندن در دبی طی جام‌جهانی قطر هستند، تصمیم به خرید ملک در این شهر گرفته‌اند. به گفته متخصصان، این موضوع در حال رونق‌بخشی بیشتر به بازار دبی است.

موسس و مدیرعامل یک شرکت املاک گفت: “پیشبینی می‌‍شود که ارزش سرمایه‌گذاری‌ها در املاک دبی در سراسر کشور، تا پایان سال، از مرز 300 میلیارد درهم عبور کند. با پیشتازی دبی و کل امارات در بین مقاصد مختلف جهان، و بهبود شرایط در برخی از مناطق از زمان پایان پاندمی، بازار املاک آماده رونق گرفتن دوباره در کوتاه مدت و بلند مدت است.”

با این‌حال، به گفته متخصص املاک دیگر، این تصمیمات لحظه‌ای نیستند. این شخص گفت: “این اشخاص متوجه پتانسیل موجود برای سرمایه‌گذاری بلند مدت در امارات شده‌اند.” مشاور املاک دیگری گفت: “این افراد تحقیقات خود را در این‌باره انجام داده‌اند و متوجه شده‌اند که خرید ملک در دبی، برایشان در درازمدت سودمند خواهد بود. بنابراین تصمیم می‌گیرند که اینجا یک آپارتمان یا خانه ویلایی بخرند، موقتاً تا پایان جام‌ جهانی در آن بمانند، و پس از آن هم آن را اجاره دهند.”

جام جهانی فیفا، که تنها هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود، همیشه رونق بسیاری برای اقتصادی کشور میزبان خود به همراه داشته است. قطر نیز از این موضوع مستثنی نیست، و پیشبینی می‌شود که 17 میلیارد درهم به اقتصاد این کشور سرازیر شود. به این‌حال، به دلیل عدم وجود فضای کافی برای اقامت در این شبه‌جزیره، امارات و دیگر کشورهای همسایه نیز سود بسیاری از برگزاری این رویداد خواهند برد.

البته گفته می‌شود که عوامل دیگری نیز در زیاد بودن میزان این تقاضا نقش دارد؛ برای مثال، این افراد اغلب خانه‌های لوکس را خریداری می‎کنند، زیرا دارایی‌های‌ با ارزشی برای سرمایه‌گذاری به‌نظر می‌آیند.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل