قیمت بستنی قیفی مک دونالد در امارات به 2 درهم رسید

قیمت بستنی قیفی مک دونالد در امارات به 2 درهم رسید

بعد از 25 سال قیمت بستنی قیفی مک دونالد به 2 درهم رسید

به مدت 25 سال، قیمت یکی از محبوب‌ترین دسرهای این کشور، یعنی بستنی قیفی مک دونالد، 1 درهم (0.27 دلار) بود.

حالا با تورم جهانی که در حال تضعیف بازارهاست، و کمبودهای زنجیره تامین، قیمت این محصول قیفی تشکیل شده از شیر، با دو برابر افزایش، به 2 درهم رسیده است.

این تغییر قیمت که ابتدا در آغاز سال 2022 و در برخی از رستوران‌ها اعمال شد، در طول سال به تدریج به مغازه‌های مک دونالد در امارات رسیده است.

مدیرعامل مک دونالد در امارات گفت که مقاومت در برابر افزایش قیمت‌ها راحت نبود، و حتی این شرکت فست فود به نقطه‌ای رسید که یا باید سرو کردن بستنی را متوقف می‌کرد و یا به یک افزایش قیمت ناچیز تن می‌داد.

این میزان افزایش را، در حین ناچیز بودن، می‌توان گوشه‌ای از نتیجه افزایش تورم در سراسر جهان دانست.

اقتصاددان ارشد Oxford Economics گفت که افزایش هزینه‌های غذا و انرژی که مسئول میزان بالای تورم هستند، توسط همه احساس می‌شود، و البته بیشتر توسط خانوارهایی که درآمد کم و بودجه خرید محدودی دارند. وی همچنین افزود که جنگ روسیه و اوکراین یکی از عاملان اصلی این افزایش‌هاست.

این اقتصاددان گفت که درگیری بین این دو کشور، به طور مستقیم یا غیر مستقیم از طریق تحریم‌ها، تامین کالاهای اساسی را دچار مشکل می‌کند. این موضوع باعث افزایش هزینه‎های مربوط به کشاورزی و انرژی می‎شود، که در نتیجه‌ی آن هزینه‌های تولید در تجارت نیز بیشتر شده و مشتریان را تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد.

در حالی‌که قیمت‌های مواد غذایی مانند شیر و شکر، تحت تاثیر درگیری‌های حال حاضر و افزایش شدید هزینه‌های انرژی، به مرزهای جدیدی رسیده است، امارات همچنان به اعمال سیاست‌های خود با هدف مقابله با تاثیرات تورم ادامه می‌دهد.

نظرتان را بنویسید
نظر
نام
ایمیل