اخبار امارات

داخل گران ترین خانه دبی چه شکلی است؟

خانه 750 میلیون درهمی

ماربل پالاس با ۷۵۰ میلیون درهم (۲۰۴ میلیون دلار) گران‌قیمت‌ترین ملک مسکونی در دبی است. این عمارت مجلل که متعلق به شرکت املاک Sotheby’s International Realty است، نه فقط در دبی بلکه در کل منطقه عنوان گران‌قیمت‌ترین خانه را از آن خود کرده است.

این خانه با وسعت چشم‌گیر ۷۰ هزار اسکوئرفیت و ۶۰ هزار اسکوئرفیت زیربنا (۵۵۷۴ متر مربع) خانه‌ای منحصر‌به‌فرد است که برای تجلل از سبک رنسانس و باروک الهام گرفته است.

داخل گران ترین خانه دبی چه شکلی است؟یکی از دلایل قیمت هنگفت این خانه، ساخت ظریف آن است که در بخشی از آن در عرض ۷ ماه، هفتاد هنرمند ۷۰۰ هزار ورقه‌ی طلا را در تزئین این ملک به کار بردند.

طراحی این کاخ نیز بلندپروازانه انجام شده و برای آن دوازده سال تحلیل و تحقیق در عمارت‌ها و کاخ‌های مختلف همراه سفر به اروپا صورت گرفته است.

با ورود به این کاخ به تالار غذاخوری بزرگی در طبقه‌ی همکف می‌رسید که آکواریومی با ۸۰ هزار مرجان، سنگ‌کاری دقیق و ظریف و یک میز ناهارخوری کریستالی دارد.

دو گنبد با ارتفاع چشم‌گیر ۱۴ متر از سطح طبقه‌ی همکف این عمارت را تزئین می‌کنند. ساخت این شاهکار معماری حدود دو سال و نیم طول کشید که در آن ۱۷ هنرمند فرانسوی قطعات شیشه‌ای دست‌ساز را به کار بردند و سطوحی متشکل از ۲۰ هزار قطعه‌ی شیشه‌ای ساختند. نمای بیرونی این کاخ از مرمر وارداتی ساخته شده است.

این کاخ دارای یک برکه‌ی ماهی، استخر اختصاصی، اتاق بخار و سونا، و جکوزی ساخته شده از طلا است. همچنین دارای یک اتاق کار ریاستی همراه اتاق منشی دبیر است و طبقه‌ی بالای عمارت به اتاق‌خواب مستر اصلی، اتاق‌خواب مینی‌مستر، و سه اتاق‌خواب دیگر اختصاص دارد و ظرفیت اضافه شدن هشت اتاق را نیز دارد.

برای علاقه‌مندان به ورزش یک باشگاه ورزشی ۲۰۰ مترمربعی وجود دارد و برای علاقه‌مندان به ماشین نیز ظرفیت پارکینگ این عمارت ۱۶ دستگاه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا