اخبار امارات

دبی سال گذشته 630 هزار گردشگر سلامت داشته است

دبی در 2021، پذیرای 630 هزار توریست سلامت بوده است

گزارشی که توسط اداره بهداشت دبی (DHA) منتشر شد، نشان می‌دهد که بیشتر گردشگران سلامت ورودی به امارات (گردشگرانی که با اهداف درمانی و پزشکی به امارات سفر کردند) از کشورهای آسیایی هستند که 38 درصد را تشکیل می‌دهند، در حالی که 24 درصد از این مسافران از اروپا و 22 درصد از کشورهای عرب و کشورهای منطقه هستند.

بر اساس گزارش منتشر شده توسط اداره بهداشت، دبی در سال 2021 پذیرای 630 هزار گردشگر سلامت بین‌المللی بوده است و هزینه این بیماران در سال گذشته به حدود 730 میلیون درهم رسید. 55 درصد از گردشگران سلامت مرد و 45 درصد زن بودند.

تقریباً 70 درصد از درمان‌های ارائه شده به گردشگران سلامت بین‌المللی در کلینیک‌های چندتخصصی، 16 درصد در بیمارستان‌ها و 14درصد در مراکز جراحی یک روزه ارائه شده است.

خبرگزاری رسمی وام گزارش داد، سه تخصص پزشکی که بیشترین گردشگران سلامت را به خود جلب کردند عبارتند از: پوست (43 درصد)، دندانپزشکی (18 درصد) و زنان (16 درصد). سایر تخصص های پزشکی شامل ارتوپدی، جراحی پلاستیک، چشم پزشکی، سلامت و تندرستی و درمان‌های باروری بود.

گزارش هم‌چنین نشان می‌دهد که درصدی از گردشگران سلامت که از دبی بازدید کرده‌اند، از کشورهایی با سابقه طولانی در بخش پزشکی آمده‌اند، که نشان‌دهنده سطح بالای توسعه مراقبت‌های بهداشتی در دبی است.

به طور کلی و جدا از بحث گردشگری سلامت، فرودگاه بین‌المللی دبی طی سه ماه اول 2022 پذیرای 13.6 میلیون مسافر بود.

این بالاترین آمارِ سه ماهه از سال 2020 به حساب می‌آید و نسبت به سه ماه پایانی 2021، 15.7 درصد رشد وجود داشته است.

طی یک مصاحبه اختصاصی، پاول گریفیثس، مدیر دبی آی 103.8 بیزنس بریکفست، گفت که دارند از حال و هوای پاندمی کووید دور می‌شوند و در این موضوع پیشرفت خوبی داشته‌اند.

او توضیح داد که چرا در کنار پروازهای مستقیم به داخل و خارج از دبی، ترافیک انتقال از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا